Zabawki zwykle mają to do siebie, że jest ich w pokoju dziecięcym za dużo. A mimo to dzieci twierdzą, że nie mają się czym bawić. Wtedy wystarczy im przyjść z pomocą. Razem można wymyślić różne zastosowania dla jednej zabawki. Takie kreatywne myślenie wprowadzane już od najmłodszych lat mocno procentuje na przyszłość. Dlatego też gdy Fabryka Wafelków zaproponowała nam udział w swoim kreatywnym wyzwaniu wiedziałam, że to coś dla nas. Sama lubię wymyślać i przerabiać różne rzeczy dając im nowe zastosowanie. Wiedziałam, że moim córkom zadanie też się spodoba. Sprawa miała się prosto. Należało wybrać zabawkę, którą można się bawić na wiele kreatywnych sposobów. U mnie zadanie było o tyle utrudnione, że między moimi dziewczynkami jest pięć lat różnicy. Ale jak się chce to wszystko się da.

 

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

 

Znałam już wcześniej ten sklep, nie mniej zawsze gdy się tam zagląda można przepaść na dłuższą chwilę, no dobra bądźmy szczerzy na wiele dłuższych chwil. A to wszystko za sprawą ich ogromnego asortymentu. Nawet nie pytajcie ile czasu spędziłam na wybieraniu zabawek tak ciężko było mi się zdecydować. W końcu decyzja zapadła i trafiły do nas tablica kredowo magnetyczna oraz drewniane literki.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Dziewczynki od początku były nową zabawką zachwycone. Mnie się spodobała jakość wykonania oraz fakt, że przesyłka dotarła do nas w ekspresowym tempie. Ba byłam zaskoczona gdy kurier tak szybko dostarczył paczkę bo spodziewałam się jej w późniejszym terminie. Atutem samej tablicy jest fakt, że można ją wielokrotnie przyczepiać i odczepiać do różnych powierzchni np. do drzwi czy ściany i nie sprawia, to żadnego kłopotu. Świetnie się spisuje zarówno jako tablica magnetyczna jak i kredowa. Co prawda zrobiłam dziewczynkom w pokoju tablicę kredową ale ile razy się one przy niej przepychały to tylko ja wiem. Teraz mają jeszcze drugą jako alternatywę. W komplecie z tablicą były załączone małe cyferki, które z całą pewnością przydadzą się Zuzi. Dla Oli są one zdecydowanie za małe. Za to drewniane literki idealnie nadają się do zabawy dla obu dziewczynek.

 

Zuzi spodobała się zabawa w szkołę, taka klasyczna zabawka dzięki tablicy i literkom miała całkiem inny wymiar. Mając tablicę mogła czuć się jak Pani nauczycielka. Zadania dawałyśmy sobie na przemiennie. Świetna zabawa połączona z nauką i wspólnym spędzaniem czasu.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Poza standardowym wykorzystaniem tablicy do pisania i liczenia wymyśliłyśmy dla niej jeszcze kilka innych zastosowań dopasowanych do wieku i możliwości córek. Zaczniemy od tych, w które można bawić się ze starszym dzieckiem.

Losowanie liter i układanie z nich słów :

– dowolne słowo na literkę h

– imię na literkę n

– zwierzak na literkę k

– rzecz z pokoju na literkę d

Można tak wymyślać wiele różnych opcji, które pobudzają dziecko do myślenia.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Brakujące literki to kolejna propozycja. Układamy na tablicy słowo z brakującą literą, którą dziecko ma za zadanie dopasować. Można też wybrać garść liter, z których próbujemy ułożyć jak najwięcej różnych słów.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Połączenie funkcji magnetycznej z kredową poprzez przepisywanie liter jak i całych słów. Fajną zabawą jest też dopisywanie brakujących liter.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Dla młodszych dzieci zabawą, a zarazem wyzwaniem jest dopasowywanie do siebie takich samych liter. Dziecko rozpoznaje kształty na tablicy i szuka takich samych w pudełko z literami.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Już sam fakt, że literki nie są duże jest dla małego dziecka doskonałym ćwiczeniem. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest załapać w małe paluszki małą literkę i potem jeszcze zamocować ją na tablicy. Rewelacyjne ćwiczenie koordynujące dla rączek i paluszków malucha.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Budowanie wieży z liter. A zwłaszcza późniejsze jej rozwalanie to także wciągająca zabawa, która jest także bardzo fajnym ćwiczeniem.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Dopasowywanie kolorów i grupowanie zabawek według kolorów.

 

kreatywnie z fabryką wafelków

 

Niby zabawka jedna, a można wymyślić dla niej wiele zastosowań oraz połączyć zabawę z nauką. Przy czym bawimy się razem z dzieckiem co jest dla najmłodszych szczególnie cenne. Wspólne spędzanie czasu to coś co lubimy najbardziej.

 

***

 

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest