Została już ostatnia prosta. Czas szybko minął. Teraz jeszcze tylko jakieś plus minus dziesięć tygodni i będziemy dużą rodziną. Nie ukrywam, że teraz zaczyna się ten najtrudniejszy moment. Brzuszek rośnie i robi się coraz ciężej. Powoli zaczynam się stresować tym jak to będzie. A z drugiej strony jestem ciekawa tego co nas czeka. Dopadają mnie rozterki typowe dla kobiet w ciąży. Ostatnio poznaliśmy też na 1000 % płeć naszego trzeciego dziecka. I teraz mamy problem.

 

duża rodzina

 

Duża rodzina – szczęście razy trzy

 

Od dwóch tygodni mam mętlik w głowie. Nie potrafię zdecydować się na żadne imię. Ba nawet wózka nie potrafię wybrać. Jakoś w pierwszych dwóch ciążach łatwiej mi przychodziło podejmowanie decyzji. A teraz sama nie wiem czego chcę.

Ostatnio byliśmy na trójwymiarowym USG gdzie dokładnie zobaczyliśmy nasze maleństwo. Okazała się, że będziemy mieć trzecią córeczkę. W dodatku już na USG było widać, że jest podobna do sióstr. Imię to teraz kwestia, która wręcz mnie dręczy. O ile dla synka imie mam wybrane od czasów pierwszej ciąży o tyle dla córeczki jest z tym problem. Na początku spodobało mi się jedno ale ono ni jak nie pasuje do imion dwóch pierwszych córek. Mąż też kręci nosem na to imię. W sumie to tym razem głos decydujący mam ja ale chciałabym żeby podobało się ono wszystkim. Dla Zuzi imię wybierał mąż. Pamiętam, że wtedy ustaliliśmy że on ma decydujący głos z imieniem dla córki, a ja dla syna. Potem dla Oli imię wybierała Zuzia. My z mężem nie potrafiliśmy się na żadne zdecydować. Teraz moja kolej.

 

imię dla dziewczynki

 

Jako pierwsze spodobało mi się imię Zoja. Dwie pierwsze córki mają takie tradycyjne imiona i zastanawiam się czy do Zuzanny i Aleksandry ta Zoja pasuje ? Z takich, które by naszym zdaniem pasowało i podoba się mnie i mężowi jest jeszcze Magdalena ale Zuzia nawet o tym słyszeć nie chce bo w klasie ma koleżankę o tym imieniu, której nie lubi i jak stwierdziła jej siostra nie może się tak nazywać. Ona by chciała nazwać siotrę Liliana bo tak ma na drugie imię i to imię najbardziej się jej podoba. W sumie to Liliana było imieniem, które najbardziej podobało mi się w pierwszej ciąży ale wtedy zostałam przegłosowana. Teraz nie wiem czy ma sens żeby trzecia miała tak na imię skoro jest to też drugie imię pierwszej. Widzicie jaki mam mętlik w głowie. Z innych imion na liście jeszcze jest Gaja i Amelia ale one też niezbyt pasują. Może coś doradzicie ?

 

sesja ciążowa

 

Tak samo jest z wózkiem. Gdy pierwszy raz zostałam mamą jeździliśmy dużym vanem i mogłam wybrać wózek jaki chciałam bo każdy mieścił się do auta. Wybrałam duży wózek na pompowanych kołach, w którym dziecko nie chciało jeździć. Sprzedałam go jako praktycznie nowy. Za drugim razem mieliśmy sedana tu kluczowe były wymiary wózka. Ola z kolei bardzo wózek lubiła ale gondola szybko stała się ciasna. Teraz znowu mamy vana i w sumie wymiary wózka nie mają znaczenia. Szukam takiego o dużej gondoli bo będziemy jej używać częściowo jeszcze zimną przy 5-6 miesięcznym dziecku więc musi być spora. Podobają mi się zarówno wózki nowoczesne jak i te w stylu retro i w tej kwestii też nie umiem się na nic zdecydować. Męczy mnie niesłychanie to moje niezdecydowanie.

 

dsc_0123m

 

Przede mną jeszcze pamiątkowa sesja ciążowa, którą niebawem chcę zrobić. Czekam tylko aż się ładnie zazieleni żeby mieć ładne tło do zdjęć. W sumie to po raz pierwszy zdecydowałam się na taką sesję. W sumie myślę, że to ostatnia szansa więc tym bardziej trzeba skorzystać. A Wy miałyście taką sesję ciążową ?

 

sesja ciążowa

 

Czekam więc na Wasze rady i sugestie odnośnie imienia dla dziewczynki oraz wyboru wózka. Poradzcie coś niezdecydowanej. Pochwalcie się czy miałyście sesję ciążową ?

 

***

 

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest