Dla noworodków i niemowląt wymyślono już wiele rewelacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest poduszka antywstrząsowa motylek, która ma za zadanie podtrzymywać niestabilną główkę małego dziecka przed wstrząsami. Sprawdza się idealnie w czasie przewożenia dziecka w wózku. Jak wiadomo nasze chodniki często bywają nie najlepszej jakości i maluszkiem w czasie takiej przejażdżki nieźle trzęsie co nie jest dobre zwłaszcza dla główki i kręgów szyjnych niemowlęcia. Taka poduszka motylek bardzo dobrze sprawdza się także podczas jazdy samochodem. Stąd powstał taki wynalazek jak poduszka typu motylek. Przygotowałam dla Was prosty filmowy tutorial z szycia takiej poduszki.

 

poduszka antywstrząsowa motylek

Poduszka antywstrząsowa motylek – jak ją uszyć.

 

Szycie tej poduszki jest całkiem łatwe i niezbyt czasochłonne. Do uszycia jej potrzebne będą :

– tkanina najlepiej bawełniana oraz z drugiej strony jakaś cieplejsza i milsza w dotyku np. polar

– wypełnienie typu kulka silikonowa

– wykrój – sporo ich znajdziecie w neci np. na pinterest

– nożyczki, szpilki, maszyna do szycia oraz igła z nitką.

dedicatedcreation_775

Jak to już ostatnio mam w tradycji tak i tym razem postawiłam na tutorial w wersji filmowej. Tu muszę przyznać, że sporo się namęczyłam żeby ten filmik zmontować ponieważ mój komputer (inny niż dotychczas) nie chce współpracować z programem do obróbki filmów, w którym do tej pory montowałam filmy. Próbowałam się zaprzyjaźnić z innym ale nic z tego nie wyszło poza wieloma zmarnowanymi godzinami i moją stale rosnącą frustracją. W końcu skorzystałam z sytuacji i wbiłam się na komputer męża gdzie program działa bez zarzutu i tak oto powstał dzisiejszy filmik dla Was. Tym razem w wersji z napisami ponieważ przy dwójce chorych dzieci w domu nie jestem w stanie spokojnie nagrać narracji. Wiecie o co chodzi. Zachęcam do subskrybowania mojego kanału. Znajdziecie tam wiele filmików z serii DIY.

 

 

Czy poduszka antywstrząsowa motylek była u Was w użyciu ? Co o niej sądzicie ?

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest