Jak uszyć czapkę z uszkami + komin DIY

Są niezbędne gdy robi się zimno. Teraz z łatwością możesz je uszyć samodzielnie. Zaskoczę cię ale to naprawdę łatwe. Jak uszyć czapkę z uszkami plus komin dla dziecka o tym będzie dzisiejszy tutorial. Aby jeszcze łatwiej przedstawić Wam cały proces szycia przygotowałam krótki filmik instruktażowy. Dzieci wyglądają słodko w czapkach z uszkami zaś kominy są dla nich wygodniejsze niż szaliki. Jedyne o czym musisz pamiętać szyjąc komin to to, że jego obwód musi być tylko ok 3 cm szerszy niż obwód głowy dziecka bowiem wtedy będzie z łatwością przechodził przez głowę i nie będzie zbyt luźny na szyi.

A dla tych co szyć nie umieją od razu fajna informacja. Taki komplet możecie kupić u mnie w bardzo okazyjnej cenie. Wystarczy kliknąć tutaj

 

jak uszyć czapkę z uszkami

 

Jak uszyć czapkę z uszkami + komin krok po kroku (film)

 

Zaczniemy od tego co będzie ci potrzebne :

– tkanina bawełniana, może być zwykła bawełna lub dresówka u mnie o wymiarach 54 cm x 30 cm

– materiał cieplejszy np polar lub minky o takich samych wymiarach

– ciepły materiał np polar na czapkę i uszka (uszka najlepiej w innym kolorze)

– nożyczki, szpilki, miarka

maszyna do szycia oraz  owerlock jeśli go masz

– igła do maszyny do stretchu (tkanin elastycznych)

– igła z nitką w kolorze materiału

 

jak uszyć komin i czapkę

Całość szyje się naprawdę łatwo i przyjemnie. Zajmuje to nie więcej niż godzinę czasu. Bardziej wprawionym pół godzinki i komplet dla dziecka gotowy. 

Cały tutorial przedstawiłam na filmiku na moim kanale na You Tube 

 

 

Prawda, że to proste ? Nic tylko siadać i szyć dla swoich milusińskich takie kompleciki. Na pewno nie zmarzną. Wiem co mówię bo moje córki już kolejny rokw takich śmigają. Co sądzicie o tutorialach w wresji filmowej ? Lepsze takie czy zwykłe zdjęciowe ?  

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest