Łucznik overlock 720 D

lucznik-overlock-720-d

Od dawien dawna marzyłam o tym żeby mieć overlock, w zasadzie to chciałam go mieć odkąd zaczęłam interesować się szyciem. Oglądałam na you tube filmiki gdzie szyto na overlockach i byłam zachwycona tym jak bardzo taka maszyna ułatwia i przyspiesza pracę. Rok temu doczekałam się swojego własnego i chciałam Wam co nieco o nim opowiedzieć. Mój model to łucznik overlock 720 D. Nagrałam o nim filmik gdzie możecie zobaczyć jak taką maszynę się nawleka, jak szyje i jakie ma podstawowe funkcje. Przy okazji możecie posłuchać co mam o nim do powiedzenia. Tutaj też pokrótce go opiszę.

 

łucznik overlock 720 D

Łucznik overlock 720 D

 

Najważniejsze funkcje mojego overlocka :

– Jest to overlock 4 nitkowy, który po odłączeniu jednej igły działa także jako trzy nitkowy. W sumie to najbardziej upodobałam sobie szycie nim właśnie w wersji 3 nitkowej.

– Posiada funkcję regulacji długości 1-4 mm i szerokości ściegu 3-7 mm.

– Posiada ściegi 2-3-4 nitkowe –  obrzucający, rolujący, płaski i rozciągliwy ( z dwóch pierwszych korzystam najczęściej )

– Dyferencjał w zakresie 0,7 – 2,0 o czym sporo jest na końcu filmiku

– Górny nóż jest ruchomy

– Posiada wolne ramię przydatne do obszywania rękawów czy nogawek

 

Jak działa i się spisuje łucznik overlock 720 D

Użytkuję go równo od roku czasu. Nie powiem początki nie były łatwe ale wynikało to tylko z mojej niewiedzy. Przypuszczam, że po prostu jestem kiepska w czytaniu instrukcji choć ta dołączona do overlocka w wielu miejscach mimo obrazków jest mało czytelna. Tak było w przypadku poprawnego nawleczenia maszyny (mówię o tym w filmiku) gdzie jedno z miejsc przez które trzeba przeprowadzić nitkę jest tak mocno ukryte, że godzinę mi zajęło zanim zaskoczyłam jak to ma być poprawnie zrobione. Teraz samo nawlekanie nie stanowi problemu choć nie jest ono łatwe i trzeba sobie pomagać pęsetą załączoną w zestawie żeby móc przeciągać wszystkie nitki w miarę sprawnie. Suwak regulacji szerokości ściegu także jest solidnie ukryty i na początku naprawdę nie widziałam gdzie on jest. 

Ogólnie rzecz biorąc sam overlock spisuje się naprawdę świetnie. Jak już się rozgryzie jego obsługę to szycie nim to sama przyjemność. Maszyna naprawdę bardzo ułatwia i przyspiesza pracę przy szyciu. Miałam też możliwość przetestować jak działa obsługa serwisowa Łucznika ponieważ miesiąc temu overlock zaczął źle szyć po tym jak dość feralnie złamała mi się igła. Nie potrafiłam sama na nowo wyregulować maszyny więc zwróciłam się z tym problemem do serwisu gwarancyjnego. Tutaj muszę firmę bardzo ale to bardzo pochwalić bowiem maszyna naprawiona wróciła do mnie w ciągu 6 dni z czego 3 dni to był akurat długi weekend a dwa dni zajęło dostarczenie przez firmę kurierską maszyny do serwisu i z powrotem do mnie. Koszty odesłania maszyny także były poniesione przez firmę Łucznik. Overlock bardzo szybko naprawiono i teraz śmiga jak nówka. Naprawdę nie wyobrażam już sobie szycia bez mojego overlocka. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem overlocka to ja ci mówię, że warto. Naprawdę warto go mieć.

A teraz czas na filmik. Najdłuższy jaki nakręciłam ale naprawdę nie dało się go bardziej skrócić. 

 

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest