Jeansowa spódnica DIY

jeansowa-spodnica-diy

Gdy na początku lata szyłam a raczej przerabiałam jeansy na szorty obcięte nogawki także postanowiłam wykorzystać. W związku z tym poddałam je wybielaniu żeby miały ładniejszy odcień. Więcej o wybielaniu jeansu przeczytacie tutaj. Z owych obciętych nogawek postanowiłam zrobic modną spódnicę jeansową dla córki. Robiło się ją banalnie łatwo. Szczerze przyznam, że myślałam iż już opublikowałam ten tutorial jakiś czas temu. Dopiero dziś gdy Zuzia ubrała tę spódnicę oświeciło mnie, że tutorialu Wam nie pokazałam. Taka zakręcona ostatnio jestem. 

 

Jeansowa spódnica DIY krok po kroku 

 

Nogawki spodni po wybielaniu nabrały ładnej barwy. 

Na początek trzeba było je rozciąć tak by otrzymać dwa prostokąty jeansu. Konieczne było też obcięcie wewnętrznych szwów. 

Składamy oba kawałki prawą stroną do prawej i spinamy brzegi szpilkami. 

spódnica jeansowa diy

Do szycia używamy igieł do jeansu

Zszywamy oba kawałki jeansu wzdłuż służszych boków. Najpierw w maszynie do szycia ustawiamy ścieg prosty a potem jeszcze zabiezpieczamy brzegi przed pruciem ściegiem zygzak

Na koniec przyszywamy w pasie grubą gumę, która spełnia także funkcję dekoracyjną. Dolny brzeg spónicy zostawiłam nie obszyty bo Zuzia wyraźnie sobie zażyczyła żeby spódnica nie była wykończona. 

I to tyle. Mówiłam, że będzie banalnie łatwo. 

jeansowa spódnica diy

 

Jeśli macie jakieś niepotrzebne jeansowe nogawki to już wiecie jak możecie je wykorzystać. Taka jeansowa spódnica DIY przyda się w każdej szafie, tej małej i dużej. 

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest