Jak uszyć piórnik

jak-uszyc-piornik

Czy wasze dzieci też mają multum kredek, flamastrów i innych przyborów ? Odkąd moja pociecha została uczennicą tych przyborów jeszcze nam przybyło i nie mieściły się w szkolnym piórniku. Padła więc propozycja mamo uszyjesz mi drugi piórnik ? Ostatnio więc miałam przyjemność szyć piórnik dla dziecka. Taki który się przyda zarówno dziecku w wieku szkolnym jak i młodszym. Prosty a zarazem funkcjonalny, który każdy z łatwością może uszyć. Do uszycia go nie trzeba wielu materiałów i dodatków. Samo szycie też nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Rzecz jasna taki uszytek niekoniecznie musi być piórnikiem dla dziecka. Może być też małą kosmetyczką do torebki czy etui na inne drobiazgi. 

 

jak uszyć piórnik

 

Jak uszyć piórnik – tutorial

 

Do uszycia piórnika będą Ci potrzebne :

– dwa prostokątne kawałki materiału wielkości 26 x 20 cm ( lub większe jak kto woli )

– zamek odpowiadadający wielkości piórnika

– miarka, nożyczki, szpilki

maszyna do szycia

Materiał trzeba wyciąć według schematu pokazanego na poniższym zdjęciu. Wycianamy tak oba kawałki materiału z obu stron. 

 

jak uszyć piórnik

jak uszyć piórnik

O tym jak uszyć piórnik nagrałam tutorial w wersji filmiku. Znowu postawiłam na filmik z głosem zamiast napisów i chyba takie już będę kręcić. Trzeba się oswoić ze swoim głosem na filmach.

 

 

Uszyty przeze mnie piórnik wędruje już z dzieckiem do szkoły i dobrze się sprawdza. 

 

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page oraz instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest