Biurko z OSB – metamorfoza mojego biurka

Pierwszy raz o użycie osb jako płyty meblowej pomyślałam gdy mąż prawie cały warsztat urządził sobie właśnie z takich płyt. Bardzo mi się podoba faktura płyt osb i tak mi wpadło do głowy, że mebel domowy z takiej płyty wyglądałby nie tylko fajnie ale i ciekawie. Tymczasem moje stare biurko działało mi na nerwy. Było takie typowo pod komputer stacjonarny. Nie miało żadnej szuflady. Ogólnie było za ciasne, za ciemne i nosiło już ślady zużycia. Pierwotny plan był taki, że mąż zrobi mi nowe biurko z drewna. Ale ta płyta osb nie dawała mi spokoju. Wpadłam więc na pomysł żeby przerobić stare biurko. Mąż miał sceptyczne podejście ale go przekonałam. W sumie ryzyko było żadne. Stare biurko i tak chciałam wyrzuć, płytę osb mąż jeszcze miał na stanie. Więc wzięliśmy się do pracy i powstało moje biurko z osb.

 

biurko osb

 

Biurko z osb czy to się sprawdza

Plan metamorfozy biurka był prosty. Mąż obciął tę część z nadstawką do równego poziomu. Płytę wyszlifował do gładkości. Biurko pomalowałam na biało co było najdłużej trwającą czynnością bo żeby zakryć ten ciemny brąz musiałam nałożyć 3 warstwy farby. Na koniec przykręciliśmy blat z osb i go polakierowałam bezbarwnym lakierem. Tak powstało moje biurko z osb. Na moje zamówienie mąż dorobił mi jeszcze półeczkę z osb i organizer z drewna. Jak się teraz sprawdza moje biurko ? Po prostu je uwielbiam. Osb bardzo fajnie wygląda we wnętrzu. Dobrze wyszlifowana i polakierowana płyta osb jest bardzo funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu czystości. W sumie to jestem tak zachwycona z wykorzystania osb jako płyty meblowej, że na pewno to nie będzie mój ostatni mebel z osb w domu. Teraz też w końcu moje krzesło (jego metamorfoza tutaj ) pasuje do biurka.

 

biurko osb

biurko osb

metamorfoza biurka

meble z osb

biurko z osb

biurko z osb

metamorfoza biurka

 

A tak się prezentowało to biurko przed metamorfozą. Cieszę się, że dziś jest już tylko wspomnieniem. A Wam jak się podoba moje biurko z osb ? Co sądzicie o wykorzystaniu płyty osb do mebli domowych ?

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page lub instagram, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest