Kudowa Zdrój atrakcje dla rodziny

Lubię Kotlinę Kłodzką. Ogromnie mi się tam podoba i gdybym mogła to z chęcią bym się tam przeprowadziła do jakiegoś domu z widokiem na góry. Tymczasem zostaje nam możliwość pojechania tam co jakiś czas. Ostatnio Ola przestała już histeryzować w aucie i w końcu przyjemnie się nam jeździ więc jak już odwiedzamy Kotlinę Kłodzką to wybieramy się na małe wycieczki. Tym razem padło na miejscowość uzdrowiskową Kudowa Zdrój, która ma wiele atrakcji do zaoferowania. Niestety nie udało się nam odwiedzić wszystkich bo zwyczajnie było za gorąco. Było tak upalnie, że dzieciaki po kilku godzinach zwyczajnie miały dość i nie ukrywam, że my też byliśmy zmęczeni upałem. Ważne, że udało nam się zobaczyć najważniejsze atrakcje. 

 

Kudowa Zdrój atrakacje

 

Kudowa Zdrój atrakcje

Kudowa Zdrój to niewielkie miaseczko o charakterze uzdrowiskowym. Trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo ładnie. Nie mniej jest tam problem z parkowaniem. My byliśmy tam w weekend więc tym bardziej trudno było gdzieś zaparkować. Samo miasteczko obfituje w wiele uroczych knajpek i restauracji. Oczywiście są też liczne atrakcje i choć planowaliśmy zobaczyć więcej to się nie udało. Na szczęście zawsze możemy tam wrócić.

 

Kaplica Czaszek Kudowa – Czermna 

Kudowa Zdrój atrakcje

Jedyna taka kaplica w Polsce i jedna z trzech w Europie. Wyłożona czaszkami i kośćmi piszczelowymi trzech tysięcy osób, które zmarły w czasie wojen Śląskich i od chorób zakaźnych w XVIII wieku. Wybudowana została w roku 1776 a jej budowa zajęła pewnemu księdzu aż 8 lat. Dodadkowo pod podłogą kaplicy spoczywają szczątki kolejnych 20-30 tyś osób. Kaplicę zwiedza się z przewodnikiem, który opowiada całą historię kaplicy. 

Można uznać, że to miejsce nie nadaja się na wizytę z dziećmi ale Ola jest jeszcze za mała żeby wiedzieć gdzie się znajduje a Zuzia bardzo się interesuje takimi rzeczami i bardzo chciała zabaczyć kaplicę. Była pod wielkim wrażeniem tego miejsca i o dziwo wiele zapamiętała z tego co mówił przewodnik.

Koszt wstępu 5 zł dorośli 2,5 zł dzieci. W środku nie wolno robić zdjęć czego niestety niektórzy dorośli nie mogli zrozumieć więc pan przewodnik narobił im trochę wstydu. 

 

Muzeum Zabawek

Kudowa atrakacje

 

To chyba obowiązkowy punk wizyty w Kudowie jeśli ma się dzieci. Zabawek jest naprawdę całe mnóstwo. Od bardzo bardzo starych po dość współczesne. Jedne zachwycają wykonaniem jak np. zabawkowe kuchnie inne straszą swoją brzydotą jak pewne lalka z obracaną głową z różnymi (jak dla mnie strasznymi) minami. Muzem jest na dwóch poziomach więc dla osób z wózkiem to utrudnienie. Z kolei wszystkie eksponaty są za szybami na wysokości dziecięcych rączek więc wolałam żeby Ola siedziała w wózku. Tak dla bezpieczeństwa eksponatów. Za to my z mężem mogliśmy się policytować na dziale z zabawkami z lat 80 tych co miał on a co ja. 

Ceny biletów dorośli 12 zł / ulgowe 10 zł

Przy wejściu jest też sklep z pamiątkami.

 

muzeum zabawek Kudowa

 

Park Zdrojowy 

 

Jest wizytówką miasta i miejscem wypoczynku dla turystów i kuracjuszy. To naprawdę piękne i zadbane miejsce pełne roślinności. Jedyny minus to samo zejście do parku gdzie są szerokie płaskie schody i zejście po nich z wózkiem to koszmar. Poza tym bardzo mi się tam podobało. Zuzia szczególnie była zachwycona fontanną. Znajduje się tu też większość budynków i urządzeń leczniczych. 

 

Kudowa Zdrój

 

Chcieliśmy się jeszcze wybrać Szlakiem Ginących Zawodów gdzie byłam kiedyś na studenckiej wycieczce wieku temu oraz mieliśmy w planie zobaczyć Ruchomą Szopkę i Skansen Pstrążna ale upał nam to uniemożliwił. Na nasze szczęście często w Kotlinie bywamy więc jeszcze zdążymy to zobaczyć. 

 

Byliście w Kotlinie Kłodzkiej ? Jakie atrakcje polecacie zobaczyć w tej okolicy ? Zaś jeśli wyprawa w te rejony jeszcze przed wami to koniecznie się tam wybierzcie. 

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać oraz na instagram gdzie publikuję zdjęcia nie pokazywane nigdzie indziej. A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest