Jak uszyć jegginsy w serduszka DIY

jak-uszyc-jegginsy-serduszka-diy

Za kilka dni zostanę mamą pierwszoklasistki i im bliżej tego dnia tym bardziej nieprawdopodobne mi się to wydaje. Pochłonięta teraz jestem przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia. Szyjąc dla córki wyprawkę do szkoły przygotowałam tutorial związany z uszyciem jegginsów z wykorzystaniem starych spodni. Takie DIY i recykling w jednym. Jestem pewna, że w wielu szafach zalegają jakieś całkiem przyzwoite (jeśli chodzi o materiał) jeansy, które można przerobić. Co tu jest ważne ? Ano żeby jeans nie był zniszczony ale żeby był w miarę elastyczny bo takie spodnie dzieciom nosi się najwygodniej. 

 

dedicatedcreation_775

 

Jak uszyć jegginsy

 

jak uszyć jegginsy

 

1. Z dna szafy wyciągasz stare jeansy

2. Z szafy dziecka wyciągasz spodnie, które posłużą ci za szablon do wykroju

 

 

3. Łapiesz nożyczki, przykładasz dziecięce spodnie do tych starych jeanasów i tniesz. Pamiętaj o zapasach na szwy. W pasie robisz spodnie wyższe bo musisz je potem podwinąć by zrobić tunel na gumkę. 

 

 

4. Siadasz do maszyny do szycia i zaczynasz zszywać. Zaczynasz od złożenia obu części jegginsów prawą stroną do prawej jak na zdjęciu. Brzegi spinasz szpilkami. Zaczniesz od zszycia spodni z przodu oraz z tyłu. Szyjesz ściegiem prostym a potem onszywasz brzegi zygzakiem. Do szycia używasz igły do jeansu. 

 

jak uszyć jegginsy

 

5. Teraz chwytasz za flamaster do tkanin i ozdabiasz spodnie. Osobiście narysowałam na nogawkach czarne serduszka. Motyw bardzo spodobał się córce. 

 

 

6. Obrazki gotowe ? Szyjesz dalej. Czas na zszycie nogawek. Znowu najpierw szyjesz ściegiem prostym a potem zygzakiem używając igły do jeansu. Jako, że jegginsy zrobione są ze starych spodni mamy już gotowe obszycia dołów nogawek i szwy zewnętrzne nogawek.

 

 

7. Jesteś już na finiszu. Czas zrobić tunel na gumkę. W tym celu podwijasz dwa razy spodnie w pasie i spinasz to sobie szpileczkami. Przeszywasz robiąc tunel na gumkę. Rzecz jasna zostawiasz mały fragment nie zszyty przez który wporadzisz gumkę, najlepiej za pomocą agrafki.

 

 

8. Na sam koniec zszywasz końce gumki i zaszywasz tunel do końca. Dla lepszego efektu warto jeszcze przeczyć po samej gumce dzięki czemu masz pewność, że gumka się w tunelu nie przekręci. Jegginsy prasujesz. Gorąca temperatura z żelazka utrwali namalowany na spodniach wzór dzięki czemu się on nie spierze. 

 

 

Brawo TY spodnie są gotowe. Już wiesz jak uszyć jegginsy. 

 

jak uszyć jegginsy

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać oraz na instagram gdzie publikuję zdjęcia nie pokazywane nigdzie indziej. A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest