Worek na zabawki / mata do zabawy DIY

worek-zabawki-mata-zabawy-diy

Wkurza się czasem bałagan jaki wszędzie robią dzieci. Te zabawki porozrzucane po całym pokoju, że przejść się nie da. Te klocki który tylko czekają byś na nie nadepnęła bosą stopą. Mam na to rozwiązanie, które pomoże Ci zapanować nad bałaganem i oszczędzi Ci sporo nerwów. Mata do zabawy dla dzieci który służy także jako worek na zabawki. Wierz mi to idealne rozwiązanie. Moje dziewczyny cały czas rozrzucały po pokoju klocki aż starch było przez pokój przejść żeby sobie nie zrobić bolesnej krzywdy w stopy. W końcu nie wytrzymałam tej sytuacji i uszyłam im matę do zabawy, którą rozkładają gdy bawią się klockami i zwijają gdy zabawa się kończy. To takie proste a jakże efektowne rozwiązanie. 

 

worek na zabawki

 

Worek na zabawki 

Przygotowałam dla Was tutorial związany z szyciem takiej maty do zabawy. Jednak wiem, że nie wszyscy potrafią szyć i dla tych osób także mam rozwiązanie. Taka ze mnie dobra dusza. Jak wiecie albo i nie wiecie razem z mężem prowadzimy sklep. I taka właśnie mata trafiła ostatnio do oferty naszego sklepu. Koniecznie zajrzyjcie tutaj.

 

1. Z tkaniny bawełnianej oraz z polaru wycinamy takiej samej wielkości koła. Składamy je prawą stroną do prawej i przeszywamy ściegiem prostym 1 cm od brzegu. Dodadtkowo zabezpieczam brzegi owerlokiem. Zostawiamy kilku centymetrowy fragment nie zszyty żeby bez problemu wywrócić matę na prawą stronę. 

 

mata do zabawy diy

mata dla dzieci

tutorial szyciowy

 

2. Wywracam matę na prawą stronę. Nie zszyty fragmet zszywam teraz ręcznie ściegiem krytym dzięki któremu nie będzie widać szwu. Jednak zostawiam malutki otwór na sznurek. 

ścieg kryty

 

3. Teraz przeszywam matę dookoła tworząc tunel dla sznurka. 

blog o szyciu

 

4. Teraz czas na przewleczenie sznurka / liny. Robię to przy pomocy agrafki. 

 

5. Końce sznurka zawiązuję tworząc takie oczka. Mam pewność, że lina mi nie ucieknie a mata łatwo będzie się zwijać w worek na zabawki. 

mata dla dzieci

 

Mata do zabawy a jednocześnie worek na zabawki jest gotowy. Aktualnie w naszym sklepie jest w promocyjnej cenie. 

 

mata do zabawy

worek na zabawki

 

Też masz w domu problem z walającymi się wszędzie zabawkami ? Co sądzisz o takim worku na zabawki z funkcją dywanika ? 

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać oraz na instagram gdzie publikuję zdjęcia nie pokazywane nigdzie indziej. A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest