Wybielanie jeansów – szorty z dziurami DIY

wybielanie-jeansow-szorty-z-dziurami-diy

Latem szorty są dla mnie szafiarskim must have. Bardzo je lubię i noszę najczęściej. Co roku sama sobie jakieś szorty robię. Ostatnio zrobiłam je zarówno dla siebie jak i dla Zuzi, której marzyły się szorty z dziurami. Przy okazji pomyślałam, że wezmę się także za wybieralnie jeasnów i zrobię nam szorty ombre. Robi się je bardzo łatwo i szybko. Po co kupować drogie szorty z sieciówce skoro można je zrobić samodzielnie. Wystarczy przerobić jakieś stare jeansy i dać im nowe życie.

 

wybielanie jeansów

Wybielanie jeansów krok po kroku

Potrzebujemy :

– wybielacz Ace lub inny

– gorącą wodę

– miskę

– ochronne rękawiczki

– łyżkę

– no i oczywiście jeansy

 

 

 


Zaczęłam od przygotowania jeansów. Te dla córki kupiłam w lumeksie za 1 zł. Trzeba przyznać, że były wybitnie brzydkie. Zuzia chciała mieć szorty do kolan więc najpierw obcięłam nogawki. Moje jeansy znalazłam na strychu (pochodzę jeszcze z czasów szkoły średniej) miały takie mega szerokie nogawki, które obcięłam delikatnie na pół okrągło. 

 

Potem zagotowałam w granku wodę doprowadzając ją do wrzenia. Do miski wlałam wodę oraz wybielacz w proporcji 1:1 czyli na litr wody wlewamy litr wybielacza. Mieszamy łyżką i wkładamy jeansy. Niebieskie jeansy wybielają się znacznie szybciej niż ciemne. Pierwszy efekt uzyskałam już po 15 minutach a po pół godzinie pierwsze szorty były gotowe. Z moimi, które były znacznie ciemniejsze bo takie szaro czarne wybielanie trwało dłużej bo ponad godzinę. Wybielone szorty należy wyprać w pralce by pozbyć się zapachu wybielacza. Polecam też kupić wybielacz zapachowy np. cytrusowy jak ten mój bo wtedy w domu mniej czuć zapach chloru. Jedna butelka chloru wystarczyła na wybielenie dwóch par szortów oraz na wybielenie nogawek z tych obciętych jeansów. Z tym, że one są takie lekko powybielane bo związałam je gumką i włożyłam do miski żeby wybielnie było takie nierównomierne. A z nogawek postanie spódniczka dla córki. Jednak ją kiedy indziej wam pokażę. 

 

wybielanie jeansów

wybielanie jeansów

wybielanie jeansów

 

Jak zrobić dziury w jeansach

 

Potrzebujemy :

– nożyczki

– tarkę do pięt

– pumeks 

 

Zaczynamy od wykonania nacięcia nożyczkami. Potem trzeba dziurę wokół postrzępić. Najlepsza do tego jest metalowa tarka do pięt, który fajnie strzępi jeans. Do delikatniejszych ,,szarpań" sprawdza się pumeks. 

 

 


Na koniec jeszcze ważna rzecz. W momecie gdy obcinamy nogawki musimy zabiezpieczyć końce szwów bo inaczej w trakcie chodzenia szew będzie się pruć. Przeszywamy je na maszynie do szycia lub ręcznie. 

szorty z dziurami

 

 

szorty z dziurami diy

Wybielaliście już jeansy ? Lubicie nosić tego typy krótkie spodenki ?

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest