Podróż z dziećmi – samochodowe triki

Lada moment czeka nas dłuższa podróż z naszymi dziewczynkami. Dobre 7 godzin w samochodzie. Aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl bo co jak co ale podróże to one raczej kiepsko znoszą. I tak jest już lepiej niż było zwłaszcza jeśli chodzi o Olę ale mimo to myśl o tak długiej trasie mnie przeraża. Serio na maksa stresuję się tą podróżą. Dlatego też próbuję na wszelkie sposoby sobie tą podróż ułatwić i szukam różnych trików i sposobów na znośną podróż z dziećmi. U nas jeszcze jest spora różnica wieku między dziećmi więc niekoniecznie to co zadziała na jedną podziała też na drugą. Jednak nie poddam się bo bardzo chcę znowu zobarzyć nasze piękne polskie morze. 

 

Podróż z dziećmi samochodowe triki które Wam ją ułatwią. 

W podróżny z dziećmi istotna jest jedna rzecz. Trzeba je czymś zająć. Im dłuższa trasa tym więcej atrakcji trzeba im zapewnić. Na pewno przydadzą się różnego rodzaju organizery, w których dzieci będą mogły trzymać swoje umilacze czasu. Opcja organizerów na szybie bardzo mi się spodobała. Te zakładane pod fotelik też są bardzo pomysłowe ale do nich trzeba mieć odstępy między tylnymi fotelami. Sama zaś uszyłam moim dziewczynkom dwa niemal identyczne organizery na oparcie fotela. 

 


 

podróż z dziećmi

 

podróż z dziećmi

 

Zabawki, im będzie ich więcej pod ręką tym lepiej. Najlepiej zaopatrzyć się także w jakieś nowości, które dzieci będą mogły przetestować dopiero w czasie podróży. Zuzia uwielbia wszelkie kolorowanki więc kupiłam jej taką specjalną na podróż. Szyję im także książeczki sensoryczne bo taka zabawka wciąga je obie więc każda dostanie swoją. Ola kilka kartek swojej książeczki ma już gotowych. Opcja z kolckami w pudełku bardzo mi przypadła do gustu. Pomysłowe i proste zarazem. Te koraliki na sznurku to coś co zamierzam spróbować zrobić dla Olci. 

 

 

Dla starszych dzieci świetne będą wszelkiego rodzaju karty z zadaniami. Takie odznaczanie obiektów z listy może wciągnąć dzieciaki na dłużej. Fajną sprawą jest też przygotowanie dla dziecka mapy z trasą przejazdu gdzie można zaznaczyć najważniejesz mijane po drodze miejsca. Aż szkoda, że to tylko atrakcja dla starszaków. Dobrą opcją będzie także wydrukowanie różnych zadań i reatywnych kolorowanek. Mnóstwo plików do pobrania znajdziecie tutaj

 

Ogranizacja w podróży z dziećmi to podstawa. Już na etapie pakowania dobrze jest sobie wszystko tak popakować żeby mieć wygodny dostęp do różnych rzeczy. Przerzucanie rzeczy w torbie w poszukiwaniu ołówka czy ulubionego soczku może skończyć się rozstrojem nerwowym. A tak różne saszetki czy etui zapewnią nam spokój, który tak bardzo będzie nam potrzebny.

 

 

Jedenie i wszelkie przekąski na czas drogi. Najlepiej przygotować różnorodne dziecięce menu.  To pudełko to mega fajny pomysł. Funkcjonalny koszyczek też się sprawdzi bardzo dobrze. Nic tak skutecznie nie zamknie dziecku buzi choć na chwilę jak ulubione ciasteczka czy żelki. Ważne jest tylko jedno. Najbezpieczniej dla wszystkich będzie jeśli w menu znajdą się takie przysmaki, które jakoś specjalnie nie brudzą rąk. Poza słodkościami warto także przygotować pokorojone w kawałki owoce ale takie które nie są zbytnio soczyste np. jabłka, gruszki czy banany. 

 

 

Wygoda w podróży jest bardzo ważna. Osłonki na szyby uratują nas przed rażącym słońcem. Luźne ubranie nie będzie uwierać. A gdy zmorzy sen konieczna będzie wygodna w podróży poduszka. Ola ma wygodny regulowany do leżenia fotelik więc jej główka ,,uciekać" nie będzie ale dla Zuzi mam zamiar uszyć dziś taką poduchę. 

A skoro już podróżujemy z dziećmi to pomysł samochodowym koszem na śmieci uważam za mocno trafiony. 

 

Tak wiem w ostateczności będą nas ratować smartfony z aplikacjami dla dzieci. Ale jeśli macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na podróż z dziećmi to zróbcie dobry uczynek i podzielcie się nimi ze mną. 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  Profil na instargamie to miejsce gdzie znajdziecie wiele prywaty i zdjęć nie publikowanych nigdzie indziej. A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

Pozdrawiam Aga

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest