Jak rozwijać swoją kreatywność – akcja kreatywna zima

jak-rozwijac-swoja-kreatywnosc-akcja-kreatywna-zima

Kiedyś lata temu w życiu bym o sobie nie powiedziała, że jestem kreatywna. Działałam według ustalonych schematów, zero inwencji twórczej. Nie miałam też żadnych zdolności, które pozwoliły by mi myśleć, że jestem choć odrobinę kreatywna. Plastyka, muzyka to były przedmioty, których nawet nie lubiłam bo nie miałam zdolności w tych dziedzinach. Szycie ? O matko byłam w tym tak beznadziejna, że aż strach. Nawet będąc po 20 stce latałam ze wszystkim do mamy np. żeby mi guzik przyszyła w bluzce. Aż wstyd się przyznać ale tak właśnie było. Dopiero wypadek mamy sprawił, że zaczęłam szyć. Dziś wiem, że kreatywność to umiejętność, którą można w sobie wyrobić czy wyćwiczyć jeśli tylko się chce i będzie się konsekwentnie do tego dążyć tak samo jak np. z nauką gotowania czy jazdy na rolkach. Wszystko jest kwestią treningu i chęci. Dla mnie kreatywność to też sposób myślenia, to wyobraźnia, która pozwala nam widzieć w głowie rzeczy innymi niż są. Przykład stary t-shirt, patyk, serwetka, słoik dla osoby która myśli kreatywnie są przedmiotami z których można wyczarować coś niezwykłego, a dla większość czymś co nadaje się do śmieci. 

 

KREATYWNAZIMA (1)

Wiele razy spotkałam się z sytuacją gdy ktoś chwalił jakiś mój projekt DIY, a na końcu dodawał szkoda, że ja tak nie potrafię, nie mam talentu, nie mam pomysłu, nie mam możliwości itd Ale to nie jest prawdą bo każdy może spróbować swoich sił w stworzeniu czegoś własnoręcznie. Jednym brakuje pomysłów, innym motywacji ale hand made jest dla każdego. A tworzenie jest jednym ze sposobów na rozwijanie kreatywności. O tym, że kreatywność to ważna i poszukiwana cecha nie muszę chyba nikogo przekonywać. 

Dlatego też wymyśliłam akcję kreatywna zima, która ma na celu zachęcić inne osoby do tworzenia, do rozwijania swojej kreatywności. Wystarczy zrobić ten pierwszy krok i spróbować a z czasem kreatywność będzie się w nas rozwijać coraz bardziej i bardziej. To naprawdę działa. Widzę to najlepiej na swoim przykładzie. O co chodzi w akcji kreatywna zima ?

Przez 3 miesiące będziemy tworzyć. W jakiej technice ? To nie ma znaczenia :) Ważne jest tylko to żeby robić coś samemu czyli DIY. Każdy miesiąc będzie miał swój motyw przewodni. To jak go zinterpretujesz to jest właśnie mój pomysł na rozwijanie twojej kreatywności. Rysujesz, malujesz, scrapujesz, szydełkujesz, szyjesz, lubisz recykling, drewno, plastykę, przerabiasz różne rzeczy, interesuje cię szeroko pojęte hand made. Przyłącz się do akcji kreatywna zima. Rozwijaj swoją kreatywność i inspiruj innych. 

Miesiąc styczeń to temat : Dla ducha i ciała

Miesiąc luty to temat : Z miłości

Miesiąc marzec to temat : W kolorze

Na początku każdego miesiąc zaczynamy wyzwanie. Przez ok 2-3 tygodnie macie czas na przygotowanie swojego projektu tak do 23 dnia każdego miesiąca. A na koniec miesiąca gdzieś po 25 zrobię wpis zbiorowy z podsumowaniem wszystkich powstałych prac. Jeśli prowadzisz bloga lub stronę na facebooku zdjęcie i tytuł twojej pracy zostanie podlinkowane. Jeśli nie możemy je po prostu podpisać twoim imieniem czy pseudonimem. Zdjęcie + link do wpisu wysyłacie do mnie na maila.

Poniżej znajdziecie grafikę, którą możecie umieścić na swoim blogu lub facebooku by zachęcić innych do akcji. Prośba aby grafika została podlinkowana do tego wpisu wtedy wszystkim łatwiej będzie ogarnąć o co chodzi :)

 

Akcja KREATYWNA ZIMAm

To co gotowi przystąpić do wyzwania ? Ja właśnie przez weekend zamierzam wykonać swoje diy związane z tematem na styczeń czyli dla ducha i ciała. Bardzo bym chciała żebyś i Ty dołączyła / dołączył do tego projektu. W końcu razem lepiej.

PS. Na koniec akcji ( w marcu) mam przygotowaną pewną niespodziankę w postaci nagrody (bon na zakupy dla najbardziej kreatywnej osoby) ale na razie cicho sza :)

 

***

Jeśli chcecie pozostać ze mną w kontakcie zapraszam na blogowy fan page, gdzie często bywam, zawsze wrzucam powiadomienia o nowych wpisach i piszę o tym co u nas słychać.  Profil na instargamie to miejsce gdzie znajdziecie wiele prywaty i zdjęć nie publikowanych nigdzie indziej. A jeśli treści tutaj znalezione uważasz za wartościowe koniecznie zostaw komentarz.

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest