Laktator to rzecz, która bardzo często znajduje się na liście zakupów przyszłej mamy. Jest to produkt, który skutecznie wspomaga i reguluje laktację. Rynek obfituje w różnego rodzaju laktatory od ręcznych po elektroniczne. W tym bogactwie ofert można się zagubić. Czy lakaktor w ogóle jest potrzebny młodej mamie ? Kiedy zdecydować się na zakup laktatora przed czy po porodzie ? Kupować nowy, używany czy wypożyczać ? Pytań trochę jest.
 
 

 Laktator Easy Start marki Canpol

 Laktator Easy Start marki Canpol

 

Jako doświadczona mama napiszę Wam swoją opinię. Przy pierwszym dziecku laktator kupiłam jeszcze przed porodem. Jednak można go śmiało kupić po porodzie jak okaże się potrzebny. Zdecydowałam się wtedy na laktator ręczny. Przyznam, że sam pomysł kupna laktatora był trafiony w dziesiątkę. Używałam go często i długo. A jako, że był to laktator ręczny to trochę się trzeba było namęczyć zanim mleko zostało odciągnięte. Dlatego cieszę się ogromnie, że tym razem będę miała do dyspozycji laktator elektryczny Easy Start. 
Co prawda te elektryczne są droższe od ręcznych ale za to jaka to wygoda gdy mleko odciąga się praktycznie samo. Oczywiście żeby było taniej laktator można też wypożyczyć ze szpitala lub kupić używany ale ja nie jestem zwolenniczką używania takich sprzętów po kimś. Dlatego osobiście zdecydowanie stawiam na zakup nowego laktatora. 

 

 

Teraz trochę o moim nowym laktatorze. Przy współpracy z marką Canpol otrzymałam do testów laktator elektryczny Easy Start. To moje pierwsze zetknięcie z laktatorem elektrycznym. 
W zestawie z laktatorem otrzymujemy : 
– laktator (korpus elektryczny)
– górną obudowę membrany
– silikonową nakładkę masującą
– korpus z lejkiem
– rurkę
– złącze
– zasilacz
– kapsel i nakrętkę
– zaworek silikonowy 2 szt. (jedna zapasowa)
– kompletną butelkę wąskootworową ze smoczkiem 120 ml
– pojemnik do przechowywania pokarmu z nakrętką
– dysk uszczelniający
– potrzebne przejściówki dzięki którym laktator pasuje do wszystkich butelek i pojemników na pokarm marki Canpol 
– instrukcję obsługi w tym w języku polskim
– porowiec do przechowywania laktatora, praktyczny także w podróży

 

 

Obsługa tego laktatora jest niesamowicie prosta. Nawet nie musiałam się wgłębiać w dołączoną do niego instrukcję żeby wiedzieć jak laktator działa. Dlatego za prostą i intuicyjną obsługę ma u mnie wielki plus. 

 

 

Laktator elektryczny Easy Start posiada trzystopniowy rytm ssania odwzorowujący dwufazowy rytm ssania dziecka. Poszczególny rytmy ssania przełącza się za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.
Laktator posiada także trzystopniową regulację mocy ssania tak aby każda młoda mama mogła sobie dostosować moc pracy urządzenia do swoich potrzeb. W tym celu wystarczy przekręcać pomarańczowe pokrętło. Wszystko działa prosto, szybko i intuicyjnie. Laktator nie ma mnóstwa niepotrzebnych przycisków, które tylko wprowadzałby zamęt. Ot przycisk włączający, przycisk wyboru rytmu ssania oraz pokrętło regulujące moc. 

 

 

 

Bardzo mi się podoba, że ten lakkator elektryczny jest kompatybilny z innymi akcesoriami do karmienia marki Canpol. Dzięki różnym przejściówkom możemy laktator podłączyć bezpośrednio do butelek jak i pojemników na pokarm. Co widać na poniższych zdjęciach. Robi się to banalnie prosto.

 

 

 

Zarówno kompletna butelka jak i pojemnik na pokarm są dołączone do zestawu. 

 

 

 

 

W skrócie do szeregu zalet laktatora należy wymienić :

– Trzy rodzaje ssania odwzorowujące rytm ssania dziecka
– Trzystopniową regulację mocy ssania
– Prostą i intuicyjną obsługę
– Kompatybilność urządzenia z różnymi butelkami i pojemnikami na pokarm marki Canpol Babies 
– Zasilanie sieciowe jak i bateryjne dzięki czemu możemy używać laktator w podróży. 
– Cichą pracę urządzenia. 
– Dzięki silikonowej nakładce masującej wypływ pokarmu z piersi jest skuteczniejszy i prostszy. 

Choć osobiście tego jak laktator odciąga pokarm jeszcze nie przetestowałam to bardzo mi się podoba jak to urządzenie pracuje. Sama tak całkowicie przetestuję go dopiero za jakieś 1,5 miesiąca jak córka już się urodzi. Patrząc jednak na moje wcześniejsze doświadczenia z laktatorem to urządzenie bardzo mi przypadło do gustu. Rzeczywiście widać te różne rodzaje ssania i mocy. Urządzenie jak dla mnie pracuje cicho. Może nie bardzo cicho ale po prostu cicho. Niestety nie mam porównania z tym jak pracują inne elektryczne laktatory. Jednak Easy Start jak dla mnie jest cichy. Ale żeby dokładnie Wam przedstawić głośność jego pracy nagrałam krótki filmik. 

 


A na sam koniec jeszcze kilka realnych zdjęć samego laktatora Easy Start marki Canpol Babies 
Na mnie ten sprzęt wywarł naprawdę dobre wrażenie i nie widzę niczego do czego można by się przyczepić. Ten model laktatora kosztuje w przedziale 150-180 zł i na pewno jest to produkt wart swojej ceny. Bez wątpienia przyda się każdej młodej mamie, która zamierza karmić swoje dziecko piersią. Dzięki laktatorowi łatwiej jest opanować nawały pokarmu, które niemal zawsze na początku karmienia się zdarzają. Ociągnięte mleko można przechowywać w lodówce i ktoś innym może karmić z butelki dziecko podając mu to co najlepsze czyli mleko matki. Osobiście nie wyobrażam sobie bycia matką karmiącą bez posiadania laktatora. 

 

 

 

 

 

 

Jaka jest Wasza opinia o laktatorach? Zbędne czy niezbędne ? Używałyście ręcznych czy elektrycznych ? 

 

Udostępnij ten postShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
  • My zrobiliśmy ten błąd, że nie zakupiliśmy elektrycznego od razu. Uważam teraz (po swoich doświadczeniach) że laktator jest potrzebny każdej matce, nawet tej która zamierza karmić piersią /ja również zamierzałam i wydawał mi się wówczas zbędny/. Nie prawdą jest, że można sobie bez niego poradzić. Jest tyle sytuacji w której pokarm musimy ściągnąć… Przy nawale – przyniesie ukojenie, przy kryzysach – będzie sytmulował.
    Przy następnym dziecku na pewno się zaopatrzę:)
    http://www.martynaG.pl